Інтерв’ю

Голова Асоціації футзалу Кривого Рогу: «Прагнемо відправити місцеві клуби на всеукраїнський рівень»

Сб, 19 Січ 2019 о 9:18

Роман Гречка, голова Асоціації футзалу Кривого Рогу, в ексклюзивному інтерв’ю «Спортивному Кривбасу» підбив підсумки минулого сезону та поділився планами організації на майбутнє.

– Романе, як в цілому оціните 2018 рік для Асоціації футзалу Кривого Рогу?

– В середньому – задовільно. Були певні прорахунки, частина клубів недоплатила сезонні внески. Через це Асоціація залишилась в боргу перед командами, адже не провела вчасно нагородження у всіх чемпіонатах. Через це і задовільно. Все інше було непоганим, але знаємо, що є куди розвиватися.

– Яке найбільше досягнення організації?

– Нам вдалося налагодити контакти з керівництвом двох кращих залів нашого міста. Саме в них зараз проходять змагання. Суперліга та Перший дивізіон грають в спорткомплексі КНУ, а клуби Другої ліги у спортзалі ДЮСШ №10. Також ми зараз транслюємо кожен з матчів у прямому ефірі – це сильно підіймає інтерес до змагань. Відзначу і те, що за сприятливих фінансових умов нам вдалося достойно організувати змагання серед дитячо-юнацьких клубів.

– Над чим ще плануєте працювати і робити поправки?

– Працювати плануємо над ще однією віковою категорією – це наймолодші спортсмени віком 5-7 років. Спробуємо заохотити малечу займатися спортом, адже це фундамент будь-якого виду змагань. І є ідеї щодо впровадження дитячого футзалу в нашу структуру. Плануємо провести і грандіозне свято для дитячо-юнацьких команд і організувати відразу п’ять фіналів в один день. Орієнтовна дата поєдинків – 20 квітня.

– Що скажете про минулий чемпіонат у всіх трьох лігах?

– Дещо невдало обрали формат змагань серед колективів Суперліги. Інтриги наприкінці сезону серед клубів еліти майже не лишилося: чемпіон був відомий трохи завчасно, а команди із зони вильоту і середини таблиці догравали першість без ентузіазму. Тому вважаю минулорічну Суперлігу провальною. Що стосується Першого дивізіону, то в цілому рівень непоганий, є на що подивитися. Але тут найголовнішою проблемою стало те, що команди не хотіли підвищуватися у класі. Через це кілька непоганих колективів припинили існування – такі як «Каспій» і Tiger.

– На ваш погляд, чи потрібна Кривому Рогу команда всеукраїнського рівня футзалу?

– Звичайно, що це одне з найголовніших завдань, яке перед нами стоїть – відправити клуби на всеукраїнський рівень. Давати їм можливість зрозуміти, що є шанси пробувати власні сили на більш вищих етапах. Сподіваємось, що нам вдасться відкрити відділення футзалу, і зробити народний клуб рівня Другої чи Першої ліги України.

– Що для цього необхідно зробити? І у кого найбільше шансів стати флагманом місцевого футзалу?

– Безумовно, у нас є «Фаворит», який довгий час знаходиться на стадії становлення. І для подальшого розвитку команді якраз необхідні змагання всеукраїнського рівня.

– Як вам старт нового сезону?

– Дуже порадував старт сезону. Ми підвищили вартість внесків для команд, і були побоювання, що не вдасться зібрати достатню кількість клубів. Але абсолютна більшість віднеслися до цього з розумінням. Навіть довелося відмовити п’ятьом колективам у заявці, адже всі ліги були вже сформовані.

– Що з нововведень в турнірах ви могли б відзначити?

– Через певні обставини довелося розширювати Перший дивізіон. І вийшло одразу 12 команд. Це зіграло на руку – рівень клубів достойний, інтрига є і буде ще довго. Абсолютно не зрозуміло, хто попаде у першу шістку, а хто у другу. Теж саме стосується і Другої ліги – крім лідера «Південного ГЗК», всі команди рівні та матимуть змогу боротися за високі місця до останнього.

– Що ви, як глава футзальної асоціації, найчастіше чуєте від учасників чемпіонату?

–  Дещо суперечливе питання (посміхається). В основному команди задоволені рівнем залів, у яких відбуваються наші змагання. Також Асоціація забезпечує всі поєдинки якісною амуніцією, зокрема м’ячами. Претензії до арбітражу завжди були і будуть постійно. Ми робимо велику роботу над вдосконаленням нашого суддівства, проте для цього необхідний певний проміжок часу.

– Який стан справ з інформуванням про роботу вашої структури? Де найчастіше можна почути або побачити результати матчів?

– Одна з найважливіших складових нашої організації це подання інформації. Проте як ми і куди рухаємось. В Асоціації є сторінки у Instagram та Facebook, також є розділи на сайтах «Спортивне Криворіжжя» та «Спортивний Кривбас». Заходьте, підписуйтесь, будемо раді вас бачити там.

– Що готуєте для вболівальників і команд в новому році?

– Хочемо спробувати запустити інформаційні бюлетені – своєрідні програмки про один чи декілька турів у трьох лігах Кривого Рогу. Також прагнемо заохочувати шанувальників футзалу на центральні матчі, анонсуватимемо чемпіонати різних рівнів, зокрема й всеукраїнського. Також будуть конкурси та розіграші подарунків для найактивніших вболівальників.

Теги:, , ,
Джерело: Спортивний Кривбас